کنترلر نرم افزار چیست؟

کنترلر های نرم افزار نوعی سخت افزار هستند که پایه صنعت موسیقی روی آن‌ها چیده شده است. این کنترلر ها وظیفه کنترل نرم افزار را بر عهده دارند. کنترلر های نرم افزاری در مدل های متعدد و با اهداف مختلفی طراحی و تولید می‌شوند اما بحث مدیریت صدا در همه آن‌ها وجود دارد. این سخت افزار ها تولید شده‌اند تا شما صدا را لمس کنید و تنظیمات مورد نیاز را روی آن‌ها اعمال نمایید. به طور کلی کنترلر های نرم افزاری تحت تکنولوژی MIDI طراحی می‌شوند و رابطی بین کاربر و نرم افزار هستند.

انواع کنترلر نرم افزار

کنترلر های نرم افزار بر اساس نوع عملکرد، سطح عملکرد و طراحی به مدل های مختلفی تقسیم می‌شوند. در یک مقیاس کلی این سخت افزار ها شامل پنج دسته DAW، میکسر، MDI کیبورد، دیجی و لانچ پد هستند. کنترلر های DAW بیشتر در استودیوها به کار می‌روند و در راستای ضبط و ویرایش صدا از آن‌ها استفاده می‌شود. از طریق این کنترلرها به خوبی می‌توانید صدا را مدیریت کنید. سری کنترلر های میکسر به صورت تخصصی روی میکس صدا و موسیقی تمرکز می‌کنند. میدی کنترلر ها دسته دیگری از کنترلر های نرم افزاری هستند که به تنهایی کار کردی ندارند. این کنترلر ها برای فعالیت باید به یک سیستم کامپیوتری متصل شوند چرا که هیچ صدایی به صورت پیش فرض روی آن‌ها وجود ندارد. دیجی کنترلر ها هم برای فعالیت نیازمند حضور یک سیستم پشتیبان هستند. به طور کلی عدم وجود این کنترلرها خللی در فرایند ضبط، پردازش و ویرایش موسیقی ایجاد نمی‌کند اما حضور آن‌ها مدیریت بهتر و نتیجه‌ای مطلوب را برای شما به وجود میاورند. دسته آخر کنترلر های نرم افزاری، لانچ پد کنترلر ها هستند. این کنترلرها که برای تولید ریتم ها به کار می‌روند، می‌توانند یک آهنگ را به میزان های کوچک‌تر تبدیل کنند و هر کدام را به نحوی متفاوت اجرا نمایند تا میکسر کنترل راحت و بی نظیری روی بخش های مختلف آهنگ داشته باشد.

برند های تولید کنترلر نرم افزار

کنترلرهای نرم افزار تنوع بالایی دارند. این محصولات که با اهداف مختلف و در سبک های متعددی طراحی می‌شوند با حضور برند هایی مثل ام آدیو، آیکن، بهرینگر، آکایی، آرتوریا، السیس و... توانسته‌اند معنی واقعی کیفیت و کارآمدی را برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورند. توصیه ما به شما مراجعه کنندگان محترم هم خرید محصولات برند های خوش نام و مطرح این حوزه است چرا که کیفیت و کارآمدی آن‌ها پیش از خرید هم قابل لمس است.

رنج قیمتی کنترلر های نرم افزار

کنترلر های نرم افزار بر اساس طراحی، ویژگی‌ها و عملکردی که ارائه می‌دهند، قیمت های متنوعی دارند. البته برند های طراح هم تاثیر بسزایی در قیمت گذاری این تجهیزات موسیقی دارد. به هر حال به صورت کلی کنترلر های نرم افزار حداقل قیمت چند صد هزار تومانی و حداکثر قیمت چند ده میلیون تومانی دارند. اینکه چه نوع کنترلر نرم افزاریی با چه قیمتی مناسب شما است، کاملا به سطح کاری شما بستگی دارد.

داور ملودی مرجع خرید کنترلر نرم افزار

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان فروشگاهی غنی در زمینه تجهیزات استودیویی و لوازم موسیقی مرجعی مطمئن با تنوع محصول بالا برای خرید انواع کنترلر نرم افزار است. ما در داور ملودی تمام سعی مان را برای گردآوری و ارائه انواع کنترلر های صدا از برند های مختلف و همینطور ارائه اطلاعاتی کامل اعم از مشخصات و نقد و بررسی محصول می‌کنیم. شما در داورملودی با مطالعه اطلاعات درج شده برای محصولات و مقایسه آن‌ها با یکدیگر می‌توانید خریدی کارآمد، بصرفه و منطبق بر نیازهایتان را تجربه کنید.