نمايش 1 تا 30 از 38 (2 صفحه)

گیتار بیس Bass Guitar

گیتار بیس یکی از پر مصرف ترین گیتار های حرفه ای در موسیقی می باشد. این ساز که در دسته بندی ساز های زهی قرار می گیرد، طراحی متفاوتی نسبت با گیتار های عمومی دارد، افزوده بر این عملکرد این گیتار نیز وابسته به تقویت کننده های آن می باشد. به عبارتی صدای تولیدی در گیتار بیس به وسیله یک تقویت کننده یا همان آمپلی فایر تقویت می شود تا در نهایت آنطور که نیاز است صدایی نهایی تولید شود و مورد استفاده قرار بگیرد. ذاتا از گیتار های بیس برای تولید صداهایی با فرکانس پایین استفاده می کنند. توصیف ظاهری گیتار بیس به خوبی تفاوت آن با سایر گیتار های موجود را بیان می کند. این گیتار دسته ای بلند و بدنه ای نسبتا کوچک دارد. طراحی ظاهری گیتار های بیس شباهت زیادی به گیتار های الکتریکی دارد و عمدتا دارای 4 سیم می باشند. استفاده از گیتار های بیس در سبک های راک و پاپ رایج می باشد. گیتار های بیس از دهه 30 میلادی به وجود آمدند اما فرایند صنعتی شدن و استاندارد سازی آن ها برای استفاده گسترده در صنعت موسیقی از دهه 50 به بعد صورت گرفت.

انواع گیتار بیس

گیتار های بیس از نظر ساختار، تعداد سیم ها، ابعاد و طراحی در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند. یکی از مهم ترین دسته بندی گیتار های بیس مربوط به تعداد سیم های آن می باشد! به عبارتی گیتار های بیس از نظر تعداد سیم به چند مدل تقسیم می شوند که هر کدام با طراحی، جنس بدنه و... به چندین دسته تقسیم بندی می شوند. دسته بندی گیتار های بیس از نظر تعداد سیم عبارت است از:

  • گیتار بیس 4 سیم
  • گیتار بیس 5 سیم
  • گیتار بیس 6 سیم

رایج ترین مدل گیتار بیس مبتنی بر 4 سیم می باشد اما گاهی مدل های 5 و 6 سیم نیز عرضه می شود که بیشتر برای عملکرد های منحصربفرد و استودیوها مورد استفاده قرار می گیرند.

گیتار های بیس از نظر طراحی بدنه نیز به چند دسته مهم تقسیم بندی می شوند. هر کدام از مدل های گیتار های بیس با طراحی های منحصربفرد دارای عملکردی خاص می باشد. به طور کلی تقسیم بندی گیتار های بیس بر اساس طراحی بدنه عبارت است از:

  • گیتار بیس تو پر
  • گیتار بیس تو خالی

رایج ترین گیتار های بیس به صورت تو پر طراحی می شوند اما مدل های تو خالی نیز عرضه شده اند! از آنجایی که صدا سازی در گیتار های بیس بیشتر از هر چیزی به عهده تقویت کننده ها می باشد، نیازی به طراحی تو خالی بدنه جهت صدا سازی نیست با این حال برای مدل های ویژه استودیویی این دسته از گیتار ها نیز طراحی و عرضه شده اند.

برند های تولید کننده گیتار بیس

گیتار های بیس به عنوان یکی از پر مصرف ترین ساز های موسیقی علاقمندان زیادی بین برند های مطرح جهانی موسیقی دارند. اکثر برند های فعال در حوزه تولید ساز ها، تجهیزات و ادوات موسیقی سراغ تولید چنین ساز هایی می روند اما برند های محدودی محصولات ویژه، با کیفیت و کاربردی دارند. برند آیبانز و فندر دو برند برتر در زمینه طراحی و تولید تخصصی گیتار بیس می باشند. این دو برند با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی، کیفیت بالا، عملکرد بدون نقص، ماندگاری و تنوع بالای محصولات به خوبی نیاز گیتاریست های بیس را از مبتدی تا حرفه ای رفع نموده اند. حضور پر رنگ محصولات این دو برند در بازار های مختلف جهانی به ویژه بازار ایران دیگر پوئن مثبتی است که باعث افزایش قابل توجه محبوبیت این دو برند شده است.

داور ملودی مرجع خرید گیتار بیس

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان بزرگترین و برترین فروشگاه تخصصی در حوزه تجهیزات و ادوات موسیقی مرجعی مناسب برای خرید گیتار بیس محسوب می شود. علاقمندان از طریق داور ملودی به محصولات متعدد برند های مختلف تولید کننده گیتار بیس دسترسی خواهند داشت و از طریق اطلاعات موجود مانند تصاویر، مشخصات، نقدوبررسی و... می توانند به صورت دقیق محصولات را بررسی نمایند تا گزینه ایده آلی برای رفع نیاز های مصرفی خودشان پیدا کنند. از طرفی با تکیه بر اطلاعات نام برده می توان محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه نمود تا در نهایت بهترین گزینه ممکن را برای رفع نیاز های تان انتخاب نمود. در نهایت بد نیست بدانید داور ملودی به عنوان یک برند مطرح در زمینه فروش تجهیزات موسیقی تضمین هایی همچون اصالت کالا، بازگشت وجه و پشتیبانی کامل را در راستای بهبود فرایند خرید آنلاین ارائه نموده است.