نمايش 1 تا 30 از 150 (5 صفحه)

آمپلی فایر گیتار Guitar Amplifiers

در ساده ترین تعریف ممکن آمپلی فایر را می توانیم تقویت کننده سیگنال های صوتی در لوازم الکتریکی معرفی کنیم. آمپلی فایر ها یا همان تقویت کننده ها در گیتار های الکتریک و گیتار های بیس نقش پر رنگی دارند. به عبارتی سازوکار این دسته از گیتار ها بدون آمپلی فایر گیتار ممکن نیست چرا که صدای تولید شده توسط سیم های گیتار از طریق آمپلی فایر آن تقویت می شود تا به صورت کارآمد جلوه گر باشد! در گیتار های معمولی و رایج مانند گیتار های کلاسیک و آکوستیک صدای تولید شده توسط سیم های گیتار از طریق بدنه تو خالی گیتار تقویت می شود اما در گیتار های الکتریک و بیس خبری از بدنه تو خالی نیست و وظیفه تقویت صدا به عهده تجهیزات جانبی یعنی آمپلی فایر ها می باشد. بسته به عملکرد، گیتار، سبک صدا و... نوع آمپلی فایر گیتار متفاوت است برای همین مدل های متنوع و متعددی از آمپلی فایر های گیتار موجود می باشد که بسته به نیاز گیتاریست ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نگاهی جزئی به آمپلی فایر گیتار

شاید وجه مهمی از عملکرد بسیاری از ساز ها و گیتار ها مانند گیتار های الکتریک، گیتار های بیس و... به آمپلی فایر ها وابسته باشد اما این تجهیزات ساختاری نسبتا ساده و مشخص دارند. هر چند در همین ساختار ساده نیز کیفیت و رعایت استاندارد ها وجه مهمی از نتیجه با کیفیت و کاربردی صداسازی می باشد و نمی توان محصولات معمولی را با محصولات حرفه ای با ساختاری یکسان مقایسه نمود. به طور کلی تمام آمپلی فایر های گیتار از دو مدار دریافت کننده سیگنال صدا و تقویت کننده سیگنال صدا تشکیل شده اند. فرایند تقویت صدا با طی کردن همین دو مدار در آمپلی فایر ها شکل می گیرد. این تجهیزات دارای اجزای مهم دیگری مثل ترانزیستورها نیز می باشند. به طور کلی برای عملکردی بدون نقص از آمپلی فایر گیتار می بایست تجهیزات وابسته مثل بلندگوها نیز متناسب با آمپلی فایر و گیتار تهیه شوند.

برند های تولید کننده آمپلی فایر گیتار

آمپلی فایر ها به ویژه مجموعه آمپلی فایر گیتار از حساسیت و ظرافیت زیادی در طراحی و تولید برخوردار هستند. کوچکترین نقص در این تجهیزات به کلی فرایند صدا سازی و عملکرد لوازم به ویژه گیتار ها را به هم می زند با این حال برند های زیادی که مشغول به فعالیت در عرصه تولید تجهیزات و ادوات موسیقی هستند، سراغ طراحی و تولید آمپلی فایر گیتار نیز آمده اند. از جمله بهترین برند های تولید کننده آمپلی فایر گیتار می توانیم بهرینگر، مارشال، فندر، بلک استار، وکس و بوگرا را نام ببریم. بد نیست بدانید که این برند ها حضور پر رنگ و مستمری در بازار ایران نیز دارند و به راحتی می توان محصولات مختلف آن ها را تهیه نمود.

داور ملودی مرجع خرید آمپلی فایر گیتار

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی تخصصی تجهیزات و ادوات موسیقی مرجعی مناسب برای خرید آمپلی فایر گیتار بشمار می رود. داور ملودی با گردآوری محصولات متعدد و کامل از برند های مختلف که حضور پررنگی در بازار کشور دارند، توانسته منبعی مناسب برای مشاهده، بررسی، مقایسه و خرید تجهیزات موسیقی نظیر آمپلی فایر گیتار مهیا نماید. خریداران با چند کلیک می توانند به راحتی محصولات مورد نظرشان را از طریق داور ملودی خریداری نمایند و در سراسر کشور دریافت کنند. داور ملودی به عنوان یک مرجع شناخته شده در زمینه محصولات موسیقی برای هر محصول اطلاعات دقیق و بی طرفانه ای مانند نقدوبررسی، تصاویر، مشخصات و... را درج نموده تا مراجعه کنندگان به راحتی به بررسی هر محصول بپردازند و یا اینکه محصولات مورد نظرشان را با یکدیگر مقایسه نمایند. در نهایت بد نیست بدانید که داور ملودی در راستای بهبود کیفیت خرید آنلاین تضمین هایی همچون اصالت کالا، بازگشت وجه و پشتیبانی کامل را ارائه نموده تا علاقمندان به دور از هر دغدغه ای به خرید محصولات مورد نیازشان بپردازند