نمايش 1 تا 30 از 91 (4 صفحه)

گیتار کلاسیک چیست؟

گیتار کلاسیک نوعی ساز زهی می باشد و در حال حاضر یکی از متداول ترین انواع گیتار و همینطور پر مصرف ترین ساز در دنیای موسیقی بشمار می رود. گیتار کلاسیک را می توانیم یکی از ساز های باستانی بشر معرفی کنیم که حتی نمی توان مبدا مشخصی در تاریخ برای آن ارائه نمود! استفاده از این ساز به تمدن های کهن و پیشرفته چند هزار ساله قدیمی باز می گردد با این حال باز هم دقیقا نمی توان مبدائی را برای آن مشخص نمود.

محبوبیت زیاد گیتار های کلاسیک به چند عامل مهم ارتباط مستقیم دارد، امکان اجرای چند نت به صورت همزمان که اجازه تولید صدای متنوع را به نوازنده می دهد، باعث افزایش محبوبیت روز افزون این ساز شده است.

گیتار های کلاسیک را می توان به دلیل استفاده گسترده نه تنها بین گیتاریست ها بلکه به عنوان یک ساز آسان و محبوب بین عموم مردم پر کاربردترین ساز رایج موسیقی معرفی نمود. البته ساز های تخصصی و عمومی زیادی وجود دارند که هم می توانند در اجرا با گیتار های کلاسیک ترکیب شوند و هم می توانند به صورت مجزا فعالیت کنند و هر کدام ویژگی های منحصربفردی را ارائه نمایند.

انواع گیتار کلاسیک

گیتار های کلاسیک انواع مختلفی دارند که هر کدام خصوصیات و عملکرد منحصربفردی را ارائه می کنند. مهم ترین شناسه گیتار های کلاسیک امروزی را می توانیم 6 تار موجود روی آن ها معرفی کنیم. با این حال گیتار های کلاسیک از نظر بدنه به چند دسته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

  • گیتار کلاسیک با بدنه تو خالی
  • گیتار کلاسیک با بدنه نیمه خالی

هر کدام از انواع گیتار های کلاسیک با بدنه منحصربفرد خودشان قابلیت های ویژه ای را در اختیار نوازندگان قرار می دهند تا عملکردی متفاوت و منحصربفرد را بسته به سبک و موسیقی مورد نظر ایفا کنند.

برند های تولید کننده گیتار کلاسیک

گیتار های کلاسیک یکی از رایج ترین ساز های حرفه ای و عمومی می باشند، از همین رو برند های فعالیت در زمینه تولید تجهیزات و ادوات موسیقی عموما به تولید و عرضه این ساز نیز می پردازند. از جمله برجسته ترین برند های تولید کننده گیتار کلاسیک می توانیم به یاماها، آیبانز، کرت، گدین، الحمبرا و... اشاره نماییم. توصیه می کنیم هنگام انتخاب گیتار کلاسیک برای خرید به برند تولید کننده آن توجه ویژه ای کنید. برند های برتر و مطرح در زمینه تولید ساز های موسیقی در ارائه کیفیت، قابلیت های مختلف، جنس خوب و طراحی ایده آل عملکرد خوبی دارند و عموما استاندارد های لازم را در طراحی محصولاتشان رعایت می کنند، همین عوامل باعث می شود تا محصولی مناسب و ایده آل برای نوازندگی حرفه ای و تولید موسیقی در اختیار خریداران قرار بگیرد.

رنج قیمت گیتار کلاسیک

گیتار های کلاسیک در مدل های مختلف با امکانات و طراحی های متنوع عرضه می شوند. در دسته بندی گیتار های کلاسیک می توانید انواع محصولات مبتدی، میان رده و حرفه ای را پیدا کنید و مطابق با نیاز های خودتان یک محصول برتر و ایده آل را خریداری نمایید. وجود انواع گیتار کلاسیک مبتدی تا حرفه ای باعث به وجود آمدن رنج قیمتی ارزان تا گران در این دسته بندی شده است. به عبارتی علاقمندان با حداقل بودجه می توانند یک محصول مناسب و کارآمد را بسته به امکاناتی که نیاز دارند تهیه کنند. البته اگر قصد دارید گیتار های با کیفیت و حرفه ای تر را خریداری کنید باید بودجه بیشتری در نظر بگیرید.

داور ملودی مرجع خرید گیتار کلاسیک

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان فروشگاه آنلاین تخصصی در حوزه تجهیزات و ادوات موسیقی مرجع بی نظیری برای خرید گیتار کلاسیک در مدل های مختلف بشمار می رود. داور ملودی به عنوان یکی از فروشگاهای تجهیزات موسیقی کشور دسته بندی غنی از انواع گیتار کلاسیک را برای خریداران مهیا نموده است. افزوده بر همه این ها ارائه اطلاعات دقیق مانند تصاویر، مشخصات، نقد و بررسی و... امکان بررسی دقیق هر محصول و مقایسه آن با سایر محصولات را برای مراجعه کنندگان مهیا نموده است. بد نیست بدانید داور ملودی در راستای بهبود فرایند خرید آنلاین تضمین های اصالت کالا، بازگشت وجه و پشتیبانی کامل را برای خریداران اینترنتی ارائه کرده است.