سیم گیتارم را هر چند وقت یکبار باید تعویض کنم و عمر هر سیم چقدره؟

سیم‌هایی که کت(روکش) میشن نسبت به سیم های معمولی بدون روکش عمرشون بیشتره و تعویض سیم به آب و هوا و رطوبت و مقدار نوازندگی شما بستگی داره...ولی بهتره که هر دو تا نهایتا سه ماه یکبار تعویض شود.

تفاوت بین پیکاپ سینگل کویل و هامباکر در گیتار الکتریک چیه؟

پیکاپ سینگل دارای یک عدد سیم پیچ و مقدار امپدانس آن حدود 7k ohm می‌باشد ولی پیکاپ هامباکر متشکل از دو سیم پیچ و مقدار امپدانس مجموعش حدود 12 تا 14 k ohm می باشد.

گیتار الکتریک به همراه خودش امپ هم داره؟

معمولا گیتار الکتریک به تنهایی به فروش میرسد، در بعضی موارد که گیتار الکتریک به صورت پکیج ارائه می شود، یک امپ که کیفیت خیلی معمولی داره داخل جعبه قرار دارد.

من گیتار الکتریک و امپم رو تازه خریدم ولی صدای نویز داره مشکل از کجاست؟

کابل اتصال رو چک کنید اگر سالم بود ممکنه به خاطر نبود سیستم ارت تو ساختمون باشه.

گیتار الکتریک من بریجش فلوید روزه و جدیدا شروع کرده به کوک ول کردن...چکار باید کنم؟

تعادل عمده بریج روی فنر های پشت بریج هست و ممکنه فنر ها منقضی شدن و خاصیتشون رو از دست دادن و باید تعویض بشود.

گیتار الکتریک (گیتار برقی)

گیتار الکتریک یا گیتار برقی نوعی از گیتار های پر مصرف و محبوب در سراسر دنیا است که صدای آن به وسیله تقویت کننده های الکتریکی تشدید می شود. تغییرات مورد نیاز در صدای این دسته از گیتار ها نیز از طریق همان تقویت کننده های الکتریکی صورت می گیرد. گیتار الکتریکی یک ساز کاربردی در بسیاری از سبک های موسیقی است و در سبک هایی مثل راک، متال و بلوز هم به عنوان ساز اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. اساسا گیتار الکتریک به دلیل کمبود صدا هایی که گیتار های آکوستیک، کلاسیک و... نمی توانستند ایجاد کنند، پدید آمد؛ در این نوع گیتار به دلیل وجود تقویت کننده صدا هر نوع صدای جزئی و یا بالعکس که توسط گیتار تولید می شود را می توانید افزایش دهید و از طرفی صدا های دیگر را کاهش دهید.

انواع گیتار الکتریک

گیتار های الکتریکی را از نظر بدنه و از نظر تعداد سیم می توانیم به دسته بندی های مختلفی تقسیم کنیم. برای انتخاب یک گیتار الکتریک مناسب و کاربردی می بایست اطلاعات کافی از انواع آن داشته باشید. گیتار های الکتریکی از نظر بدنه به دو بخش زیر تقسیم بندی می شوند:

  • گیتار الکتریکی تو خالی
  • گیتار الکتریکی تو پر

هر کدام از گیتار های تو پر و تو خالی عملکردی متفاوت دارند و در سبک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند؛ در همین راستا برای انتخاب یک گیتار الکتریکی ایده آل می بایست دقیقا سبک خودتان را مشخص کنید. برای مثال گیتار های الکتریکی تو خالی بیشتر در سبک جاز و گیتار های الکتریکی تو پر بیشتر در سبک راک و متال مورد استفاده قرار می گیرند.

گیتار های الکتریکی از نظر تعداد سیم نیز تقسیم بندی قابل توجه و کاربردی دارند. تفاوت در تعداد سیم های این دسته از گیتار ها عملکرد آن ها را متفاوت می کند و عملکرد متفاوت هم در سبک های مختلف یک نیاز ضروری می باشد. گیتار های الکتریکی از نظر تعداد سیم به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

  • گیتار های الکتریکی 6 سیم
  • گیتار های الکتریکی 12 سیم
  • گیتار های الکتریکی 7 سیم
  • گیتار های الکتریکی 8 سیم

گیتار های الکتریکی 6 سیم و 12 سیم رایج ترین گیتار های الکتریکی هستند و در سبک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند اما گیتار های الکتریکی 7 سیم و 8 سیم جزء گیتار های غیر معمول هستند که استفاده فوق العاده کمی دارند.

برند های تولید کننده گیتار الکتریک

نیاز موسیقی به گیتار های الکتریکی، عملکرد عالی و ظرافت بالای این گیتار ها باعث شده تا بسیاری از کمپانی های تولید کننده ادوات و تجهیزات موسیقی سراغ تولید گیتار های الکتریکی بیایند البته استاندارد های منحصربفرد و ظرافت این محصولات باعث شده تا هر برندی نتواند گیتار های الکتریکی ایده آلی عرضه کند. بهترین تولید کنندگان گیتار های الکتریکی عبارتند از یاماها، گودین، فندر، PRS و...

توصیه می کنیم گیتار های الکتریکی مورد نظرتان را از برند های معتبر خریداری کنید تا نتیجه مطلوبی در عملکرد و کار های تان دریافت نمایید.

رنج قیمتی گیتار الکتریک

گیتار های الکتریکی به همراه تجهیزات جانبی و کیفیت تجهیزات اصلی شان حداقل نیازمند بودجه چند میلیون تومانی می باشند. هر چند می توان گیتار هایی ارزان تر را بدون تجهیزات جانبی خریداری نمود اما برای کار های حرفه ای و فارق از آموزش می بایست حداقل بودجه چند میلیون تومانی در نظر گرفت. این دسته از گیتار ها فارق از گیتار های دیگر برای عملکرد بدون نقص و استاندارد نیازمند تجهیزاتی مانند تقویت کننده هستند، چنین تجهیزات جانبی به خودی خود بودجه مورد نیاز برای خرید یک گیتار الکتریک را افزایش می دهند.

داور ملودی مرجع خرید گیتار الکتریک

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان یکی از فروشگاه های اینترنتی تخصصی در زمینه تجهیزات و ادوات موسیقی محیطی قابل اعتماد با تنوع کامل انواع محصولات موسیقی و گیتار های الکتریکی را مهیا نموده تا علاقمندان به راحتی چند کلیک بتوانند محصولات مورد نیاز شان را خریداری نمایند. مراجعه کنندگان در فروشگاه اینترنتی داور ملودی می توانند با تکیه بر نقد و بررسی محصولات، مشخصات درج شده و تصاویر به خوبی محصولات را با یکدیگر مقایسه نمایند و در نهایت محصول مورد نیاز شان را به درستی انتخاب کنند. بد نیست بدانید داور ملودی در راستای افزایش کیفیت خرید و اعتماد خریداران تضمین هایی همچون اصالت محصول، بازگشت وجه و پشتیبانی 24 ساعته را ارائه نموده است.