نمايش 1 تا 30 از 611 (21 صفحه)

خرید گیتار guitar

گیتار یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین ساز ها در موسیقی به شمار می رود. گیتار در دسته ساز های زهی قرار می گیرد که عموما با انگشت نواخته می شود. گیتار را می توانیم به عنوان یکی از منحصربفرد ترین ساز های دنیا معرفی کنیم چرا که نوعی ساز تاریخی بشمار می رود که به خوبی با تحولات موسیقی توانسته جایگاه خودش را حفظ کند و پیشرفت های قابل توجهی نیز داشته باشد. گیتار ها به دلیل سادگی، آزادی عمل، قابلیت جا به جایی و تولید انواع صدا از محبوبیت زیادی برخوردار هستند و بسیاری از هنرمندان و حتی مردم عادی که علاقمند به موسیقی هستند، گیتار را به عنوان یک ساز ایده آل برای شروع فعالیت موسیقی خود انتخاب می کنند. یک گیتار از اجزای ریز و درشت متعددی تشکیل شده که عبارتند از:

۱- فرت بورد ۲-تنظیم کننده ارتفاع سیم ۳- سیم ها ۴- سر دسته ۵- خرک ۶- هد ۷- دریچه خروج صدا ۸- پیج تنظیم کننده انحنای دسته ۹- دسته ۱۰- پاشنه ۱۱- بدنه ۱۲- پیکاپ

البته بد نیست بدانید در گیتار های مختلف ممکن است بخش هایی به موارد نام برده اضافه بشوند اما اکثرا تمام گیتار ها حداقل دارای این بخش ها می باشند.

انواع گیتار

گیتار ها از وجه های مختلف می توان دسته بندی نمود. آشنایی کلی به دسته بندی های گیتار و خصوصیات آن ها کمک شایانی به انتخاب گیتار مناسب می کند. گیتار ها از نظر نوع به چندین دسته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

  1. گیتار الکتریک
  2. گیتار کلاسیک
  3. گیتار بیس
  4. گیتار آکوستیک

هر کدام از گیتار های نام برده دارای عملکردی منحصربفرد، طراحی خاص و در نهایت صدایی متفاوت هستند. در بخش های مختلف یک کار موسیقیایی ممکن است همزمان از چندین نوع گیتار استفاده شود که این نشان دهنده عدم شباهت گیتار ها به یکدیگر می باشد. انواع گیتار از نظر بدنه نیز به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند! طراحی بدنه گیتار در هر نوع از گیتار ها تاثیر قابل توجهی بر روی عملکرد گیتار می گذارد، پس شما می بایست هنگام انتخاب یک گیتار برای خرید علاوه بر اینکه به نوع گیتار توجه می کنید، به بدنه آن نیز اهمیت بدهید. گیتار ها از نظر بدنه به

بخش های زیر تقسیم بندی می شوند:

  1. گیتار با بدنه چوبی و تو خالی
  2. گیتار با بدنه چوبی و نیمه خالی
  3. گیتار با بدنه چوبی و تو پر
  4. گیتار با بدنه فلزی

جنس بدنه و طراحی آن تاثیر بسزایی در تولید صدا دارد. قطعا هر کدام از گیتار های نام برده با نوع بدنه منحصربفردشان برای تولید موسیقی متمایزی مورد استفاده قرار می گیرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید راهنمای خرید گیتار را در وبلاگ داور ملودی مطالعه نمایید.

برند های تولید کننده گیتار

ساز گیتار به عنوان یک ساز محبوب و پر مصرف در سراسر دنیا مورد توجه اغلب تولید کنندگان ساز و ادوات موسیقی قرار دارد. انواع برند های کوچک و بزرگ از جمله برند های معتبر جهانی سالانه گیتار های متنوعی را طراحی و تولید می کنند. به طور کلی دسته بندی گیتار سرشار از محصولات متنوع از برند های مختلف با امکانات و طراحی متفاوت است. از جمله برند های برتر تولید کننده گیتار می توانیم به یاماها، فندر، آیبانز، گیبسون، پی ار اس، شکتر و گودین اشاره کنیم.

رنج قیمتی

گیتار ها بسته به نوع بدنه، امکانات و کیفیتی که ارائه می کنند قیمت های متفاوتی دارند. البته تولید کنندگان گیتار به خوبی قشر های مصرف کننده مختلف را در نظر گرفتند و برای هر قشری متناسب با عملکرد و نیاز شان محصولات ایده آلی ارائه نموده اند. به عبارتی خرید گیتار با بودجه چند صد تومانی برای مصرف کنندگان تازه کار تا بودجه چند ده میلیون تومانی برای مصرف کنندگان حرفه ای امکان پذیر است. حتی گیتار های دست ساز و منحصربفردی هم برای فروش پیدا می شوند که قیمت فوق العاده بیشتر از گیتار های معمولی داشته باشند! به طور کلی خرید گیتار مطابق با نیاز ها و عملکرد شما نیازمند بودجه کافی و متناسب می باشد.

داور ملودی مرجع خرید گیتار

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان فروشگاه ادوات و تجهیزات موسیقی مجموعه گسترده ای از انواع گیتار با امکانات مختلف و قیمت متنوع ارائه کرده است. شما در داور ملودی به محصولات ده ها برند همراه با نقد و بررسی، نظرات سایر خریداران و... دسترسی خواهید داشت تا به راحتی بتوانید محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید و در نهایت محصول برتر را متناسب با نیاز های خودتان انتخاب و خریداری نمایید. بد نیست بدانید داور ملودی به عنوان مرجع خرید گیتار در راستای افزایش کیفیت خرید آنلاین گیتار تضمین هایی همچون کیفیت کالا، بازگشت وجه و پاسخگویی تلفنی را مهیا نموده است.