میکروفون بی سیم

میکروفون ها ورودی دنیای موسیقی محسوب می شوند. از طریق این ابزار صدای افراد وارد سیستم های مدیریت و تنظیم سیگنال های صوتی می شود تا با اعمال تغییرات روی آن موزیک های دلپذیری که می شنوید، تولید شوند. میکروفون بی سیم نوعی میکرفون بدون کابل فیزیکی است که از طریق امواج به تجهیزات ضبط و تقویت صدا متصل می شود. عموما یک میکروفون بی سیم دارای یک تقویت کننده صدا و یک ضبط کننده صدا است. این دو مورد حجم بال های میکروفون را دارند چرا که بدون آن ها هیچ صدای واضح و با کیفیتی از طریق میکروفون های بی سیم در دسترس نخواهد بود.

انواع میکروفون بی سیم

عموما میکروفون های بی سیم از نظر ساختاری و ظاهری به چند دسته تقسیم بندی می شوند. دسته اول سری معمولی آن ها است با همان ساختار همیشگی میکروفون ها و به دور از هر چیز غیر منتظره ای! دسته دوم سری یقه ای میکروفون بی سیم است. این میکروفون ها که به راحتی پشت گوش و یا روی یقه مصرف کننده جای میگیرند، عملکرد راحت تری را در اختیار کاربران قرار می دهند. هر دو میکروفون دارای دکمه های برای تنظیم صدا، نویز و... هستند تا از طریق آن صدایی شفاف تر و بهتر ارائه شود. میکروفون های معمولی عموما در استودیو ها کاربرد دارند و میکروفون های بی سیم یقه ای به علت ارائه عملکرد آزادانه تر در اجراهای زنده بیشتر دیده می شوند. البته میکروفون های بی سیم معمولی هم کاربرد گسترده ای در اجرا زنده دارند.

برند های تولید کننده میکروفون بیسیم

برند های متنوعی در حوزه تولید میکروفون و میکرون بیسیم فعالیت می کنند. مهم ترین اصولی که در طراحی میکروفون های بی سیم باید رعایت شود، طراحی بی نقص و دوری از سیگنال های مزاحم است! از آن جایی که صدا در میکروفون های بی سیم از طریق امواج جا به جا می شود، حضور وسایل الکتریکی دیگر در اطراف می تواند باعث ایجاد نویز شوند! برای همین تخصص و تجربه کافی برند هایی همچون رود، ای کی جی، شور و... در زمینه تولید این ادوات کمک شایانی برای ضبط با کیفیت صدا می کند.

رنج قیمتی میکروفون بیسیم

میکروفون های بیسیم به علت پیچیدگی طراحی، کیفیت بالا، وجود تقویت کننده صدا و ارائه آزادی عمل بیشتر عموما رنج قیمتی بسیار بیشتری نسبت به میکروفون های معمولی دارند! برچسب میکروفون های بی سیم از چند میلیون تومان شروع می شوند و تا چند ده میلیون تومان می رسند. توصیه می کنیم هنگام خرید حتما مطابق نیازتان خرید کنید و از خرید محصولات حرفه ای تر نسبت به سطح عملکردی تان خودداری نمایید.

داور ملودی مرجع خرید میکروفون بی سیم

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان مرجع خرید تجهیزات اجرای زنده دسته بندی غنی از انواع میکروفون بی سیم مهیا کرده است. شما در داور ملودی می توانید محصولات متنوع برند های مختلف را مشاهده، مقایسه و خرید کنید. افزوده بر این داور ملودی در راستای بهبود تجربه خرید، تضمین هایی همچون اصالت کالا و بهترین قیمت بازار را ارائه کرده است.