میدی کنترلر یا میدی کیبورد چیست؟

میدی کنترلر ها نوعی کیبورد مانند پیانوهای الکتریکی قدیمی هستند با این تفاوت که برای کار کردن نیاز به اتصال به یک کامپیوتر دارند. در میدی کنترلر ها،کنترلرهای مختلف مانند کلاویه ها، پیچ‌ها ، فیدرها ، ناب و روتاری و... وجود دارد که هر کدام به یک دستور پیش فرض منتهی می‌شود تا کاربران از طریق ترکیب کردن آن‌ها بتوانند انواع پارامترها را در نرم افزار کنترل کنند. در واقع فرایند حاکم بر میدی کنترلر ها عموما به این صورت است که دستورات اطلاعاتی روی این ابزار به صورت فیزیکی-دستی اعمال می‌شوند، اطلاعات از طریق راه‌های ارتباطی به کامپیوتر می‌رسند، پردازش می‌شوند و در نهایت روی نرم افزار های مرتبط با جزئیات کامل برای اعمال تغییرات به نمایش در می‌آیند البته از این ابزار با سبک های مختلف دیگری هم استفاده می‌شود.

کاربرد میدی کنترلر ها

میدی کنترلر ها کاربرد های گسترده‌ای در موسیقی دارند. این ابزار آنقدر محبوب و ضروری شده‌اند که احتمالا تصور کردن صنعت موسیقی به دور از آن‌ها دیوانه کننده است چرا که در تاروپود موسیقی دنیا نفوذ کرده‌اند. میدی کنترلر ها در زمینه ساخت آهنگ و همینطور آموزش کاربرد گسترده‌ای دارند علاوه بر این از این ابزار می‌توان برای آهنگ سازی الکترونیک از طریق سازهای مجازی vsti استفاده کرد. ضمنا میدی کنترلر ها یک دستیار عالی برای اجراهای زنده نیز محسوب می‌شوند. اگر یک دیجی هستید، شک نکنید که این ابزار بهترین گزینه برای کنترلر بهتر و ساده‌تر استیج شما است.

برند های سازنده میدی کنترلر

میدی کنترلرها به مرور زمان توانستند به جایگزینی مناسب برای کیبوردهای معمولی تبدیل بشوند. استقبال بی نظیر مصرف کنندگان از این ابزار باعث شد تا برند های مختلف فعال در حوزه ابزارآلات موسیقی نگاهی جدی به آن بیاندازند و در نهایت به طراحی و تولید آن روی بیاورند. بدون شک ورود برند های بزرگی همچون ام آدیو، آیکان ، بهرینگر، آکایی، آرتوریا، السیس و... به حوزه طراحی و تولید میدی کنترلر، باعث افزایش کارآمدی و همینطور کیفیت عملکردی این ابزار شده است.

رنج قیمتی میدی کنترلر ها

میدی کنترلر ها با توجه به کاربرد گسترده و فوق العاده مهمی که دارند باز هم نسبت به بسیاری از تجهیزات استودیویی قیمت پایین تری دارند. این ابزار بسته به نوع ساختار، قابلیت ها، عملکرد و البته برند سازنده قیمت های مختلفی دارد که عموما از چند صد هزار تومان شروع می‌شود و به چند میلیون تومان هم می‌رسد. به هر حال نکته قابل توجه این است که خریداران باید با توجه به شرایط کاری خودشان اقدام به خرید ابزاری مناسب کنند و از برندگرایی و صرف هزینه های اضافه خودداری نمایند تا از طرفی راحت‌تر سایر تجهیزات مورد نظرشان را تهیه کنند.

داور ملودی مرجع خرید میدی کنترلر

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان یک مرجع پیشگام در حوزه ادوات موسیقی شناخته می‌شود. ما در داور ملودی تمام سعی مان را برای گردآوری محصولات متنوع، با کیفیت و همینطور بصرفه در یک دسته بندی می‌کنیم. افزوده بر این شما می‌توانید اطلاعاتی کامل اعم از مشخصات و نقدوبررسی محصولات را در فروشگاه اینترنتی داور ملودی مطالعه نمایید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا با دیدی بازتر و گستره انتخابی وسیع‌تر، خریدی کارآمد و بصرفه را تجربه کنید. در صورتی که برای خرید محصولات سوالی دارید و یا نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با پشتیبانی داور ملودی تماس حاصل فرمایید. تیم پشتیبانی ما به طی 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما مراجعه کنندگان محترم است.