میکسر چیست؟

کنسول های میکس که اصطلاحا میکسر هم نامیده می‌شوند، وظیفه ترکیب کردن تمام ریز بخش های یک آهنگ با یکدیگر را برای تولید آهنگ نهایی به عهده دارند. در واقع میکس کردن یک آهنگ، آخرین مرحله تولید آن محسوب می‌شود. در این بین کنسول های فیزیکی فرایند میکس مورد نظر را بسیار حرفه‌ای تر می‌کنند. در مرحله میکس فشرده سازی موسیقی، تعیین سطح و نوع پخش هر صدا، اکولایزر کردن و... صورت می‌گیرد تا در نهایت با گرفتن خروجی، آهنگ به صورت یک جا و کامل در دسترس قرار بگیرد. میکس کردن آهنگ به هیچ وجه پایبند قانون و قواید خاصی نیست، یعنی برای این کار هر چه تخیل قوی تری داشته باشید، نتیجه مطلوب تری می‌گیرید. به همین منظور میکسر های فیزیکی که اعمال تنظیمات روی صدا را به راحتی امکان پذیر می‌کنند، کمک شایانی به شما در میکس کردن آهنگ می‌نمایند. کنسول های میکس عموما برای فعالیت به نرم افزار های کامپیوتری وابسته هستند.

انواع میکسر

عموما انواع میکسر ها ویژگی های مشابه پایه‌ای زیادی دارند و تفاوت اصلی آن‌ها به امکانات جانبی که ارائه می‌دهند برمی‌گردد. این امکانات بسته به سطح فعالیت از معمولی تا حرفه‌ای تا میکسرهای آنلوگ و میکسرهای دیجیتال گسترش میابند و به همین دلیل هم انواع میکسر طراحی می‌شوند. میکسر های معمولی حساسیت میکسر های حرفه‌ای را ندارند. علاوه بر این قابلیت های اعمال تنظیمات صدا در آن‌ها بسیار محدودتر از سری محصولات حرفه‌ای می‌باشد اما با این وجود برای مصرف کنندگان معمولی بسیار مناسب هستند. میکسرهای حرفه‌ای برای استفاده صنعتی و یا در استودیو های سطح بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند البته باید بدانید که کنسول های رده پایین تر هم قابلیت میکس کردن آهنگ و تولید یک فایل عالی را دارند. نوع دیگری از میکسر ها برای اجرای زنده طراحی و تولید شده‌اند که تفاوت های قابل توجهی با سری کنسول های میکس استودیویی دارند. برای مثال میکسر های دیجی طراحی قابل کنترلرتر و همینطور تنظیمات مناسب برای اجرای زنده را در برمی‌گیرند.

برند های تولید کننده میکسر

برند های محبوب زیادی در حوزه طراحی و تولید میکسر ها فعالیت می‌کنند. ما تمام سعی‌مان را در داور ملودی برای گردآوری و ارائه محصولات برندهای محبوبی مثل پریسونوس، بهرینگر، یاماها، ساند کرافت، الن اند هیت و... می‌کنیم.

رنج قیمتی میکسر ها

کنسول های میکس با توجه به طراحی، سطح عملکردی، کیفیت و دیگر ویژگی های وابسته ارزش گذاری می‌شوند. البته نام برند پشت آن‌ها هم تاثیر قابل توجهی در ارزش گذاری آن‌ها دارد. به هر حال میکسر های معمولی رنج قیمتی چند میلیون تومانی دارند و میکسر های حرفه‌ای رنج قیمتی چند ده میلیون تومانی دارند. اگر هم قصد خرید میکسر برای اجرای زنده را دارید باز هم باید گفت که سری کنسول های معمولی در رنج قیمتی چند میلیون تومانی قرار می‌گیرند و سری کنسول های حرفه‌ای حداقل نیازمند بودجه‌ای چند ده میلیون تومانی هستند.

نکته قابل توجه برای خرید میکسر ها، نیاز مصرف کننده است. به عبارتی سعی کنید محصولی متناسب با نیاز خودتان انتخاب کنید و از خرید محصولات حرفه‌ای تر خودداری نمایید. این کار علاوه بر صرفه جویی در پول به شما اجازه می‌دهد تا از تمام قابلیت های محصول خریداری شده، بهترین استفاده ممکن را بکنید.

داور ملودی مرجع خرید میکسر استودیو

فروشگاه اینترنتی داور ملودی مرجع فروش انواع تجهیزات موسیقی به عنوان فروشگاهی قابل اعتماد برای خرید میکسرهای آنالوگ و کنسول های دیجیتال شناخته می‌شود. ما در داور ملودی تمام سعی مان را برای گردآوری انواع محصولات از برند های مختلف در راستای افزایش تنوع محصول و گسترش حق انتخاب مشتری می‌کنیم. علاوه بر این در داور ملودی تمام محصولات دارای اطلاعات دقیق مانند مشخصات و نقد و بررسی هستند که شما مراجعه کنندگان می‌توانید با مطالعه و مقایسه آن‌ها خریدی بصرفه و کارآمد را برای خودتان رقم بزنید.