هدفون استودیویی چیست؟

هدفون های استودیویی از جمله تجهیزات ضروری در صنعت موسیقی هستند. احتمالا به کار بردن اصطلاح هدفون داریم تا هدفون، درست ترین اصطلاحی باشد که بتوانیم برای مقایسه هدفون های معمولی و هدفون های استودیویی به کار بگیریم. شاید هدفون های استودیویی و معمولی از نظر طراحی ظاهری شباهت زیادی به هم داشته باشند اما فرایند درون هر کدام متفاوت است. هدفون های معمولی برای پخش صدا با بهترین کیفیت و در بهترین حالت ممکن تولید شده‌اند اما هدفون های استودیویی برای پخش صدای واقعی همراه با نقص ها و ریز مشکلات آن طراحی شده‌اند، به همین منظور از حساسیت بالایی برخوردار هستند.

انواع هدفون استودیویی

هدفون های استودیویی هم به دسته های مختلفی بر حسب عملکردشان تقسیم بندی می‌شوند. برای مثال هدفون هایی که در استودیو برای ضبط کردن صدا به کار می‌روند، با هدفون هایی که تکنسین‌ها برای میکس صدا استفاده می‌کنند، تفاوت‌هایی دارند. با توجه به نوع صدایی که با آن سروکار دارید، نوع هدفون مورد نیازتان هم تغییر خواهد کرد.

هدفون های استودیویی از نظر طراحی و ساختار هم متفاوت هستند، برخی از آن‌ها مجهز به پردازنده هستند و بدون نیاز به سیستم صدا را پردازش می‌کنند اما دسته عمومی‌تر دیگر که از کیفیت بیشتر و محبوبیت بالاتری هم برخوردار است، هدفون هایی هستند که برای پردازش صدا به سیستم های کامپیوتری نیاز دارند. این دسته از هدفون‌ها به دلیل متکی بودن به کامپیوتر پردازشی قدرتمندتر و با کیفیت تر را ارائه می‌دهند.

علاوه بر این موارد یک عامل تقسیم بندی دیگر هم در هدفون ها وجود دارد که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. هدفون ها به دو دسته باز و بسته تقسیم می‌شوند. هدفون های بسته که اجازه خروج صدا را نمی‌دهند از محبوبیت و کاربرد بیشتری برخوردارند و همینطور در کار های حرفه‌ای بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برند های سازنده هدفون استودیویی

نه تنها کمپانی های فعال در حوزه طراحی و تولید تجهیزات استودیویی، هدفون هایی با کیفیت و مناسب برای کار استودیو در سطوح مختلف طراحی می‌کنند، بلکه برند های بزرگ تکنولوژی هم هر ساله هدفون های متعددی را در این حوزه روانه بازار می‌کنند. از جلمه تولید کنندگان هدفون استودیویی می‌توانیم به آیکن، آدیو تکنیکا، بیر داینامیک، مرنتز، بهرینگر، پریسونوس و... اشاره کنیم. کمپانی های نام برده هر سال در نمایشگاه های معرفی محصولات‌شان، هدفون هایی جدید و منطبق بر استاندارد های سال را ارائه می‌کنند.

رنج قیمتی هدفون استودیویی

هدفون های استودیویی بسته به طراحی، ساختار و عملکردشان قیمت های مختلفی دارند. البته در این میان نباید تاثیر مثبت برندها را بر روی قیمت محصول فراموش کنیم. به هر حال رنج قیمتی هدفون های استودیویی از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است. توصیه می‌کنیم که هدفون مورد نظرتان را بر اساس نیازی که دارید تهیه کنید و از خرید هدفون های سطح بالاتر پرهیز کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی پول شما می‌شود، اجازه بهره‌مندی از تمام قابلیت های محصول خریداری شده را هم به شما می‌دهد.

داور ملودی مرجع خرید هدفون استودیویی

فروشگاه اینترنتی داور ملودی به عنوان مرجعی غنی از انواع هدفون استودیویی همراه شما است. ما در داور ملودی تمام تلاش خودمان را برای مهیا کردن محیطی امن و قابل اعتماد با ارائه اطلاعات کامل از مشخصات هر محصول و همینطور نقد و بررسی دقیق آن‌ها کرده‌ایم. شما مراجعه کنندگان محترم می‌توانید به راحتی با مطالعه و مقایسه محصولات موجود در فروشگاه اینترنتی داور ملودی خریدی لذت بخش و کارآمد را برای خودتان رقم بزنید. داور ملودی تضمین کننده اصالت کالا و قیمت مناسب محصولاتی که ارائه می‌کند، می‌باشد. علاوه بر این شما در داور ملودی با گستره‌ای متنوع از انواع و اقسام محصولات برند های خوش نام روبه‌رو می‌شوید و قطعا خریدی با کیفیت و کارآمد را تجربه خواهید کرد.