نمايش 1 تا 30 از 70 (3 صفحه)

کاخن | کاخون

کاخن یا کاخون نوعی ساز کوبه ای است که در اسپانیا متولد شده است. کاخن گاهی ممکن است اصطلاحا کاخون هم بیان شود. این ساز طراحی مکعب شکلی دارد که نوازنده روی آن می نشیند و با ضربه زدن روی صفحات مختلف ساز به تولید صدا می پردازد. این ساز یکی از ساز های محبوب در موسیقی های رایج درام است و عموما در اجراهای استودیویی نقش دارد. بد نیست بدانید که اصطلاح کاخن یا کاخون به سایر ساز های کوبه ای مکعب شکل های اطلاق می شود.

انواع کاخن

کاخن ها ساز هایی چوبی و مکعب شکل با ابعاد نسبتا بزرگ هستند. به نحوی که نوازنده به راحتی می تواند روی این ساز بنشیند و به تولید صدا بپردازد. سطح این ساز با تخته سه لایه و سایر وجه های آن تخته های چوبی به ضخامن 1.3 تا 1.9 میلی متر پوشیده شده اند. درست در قسمت پشتی این ساز حفره صدا قرار گرفته است که شریان تولید صدا در آن محسوب می شود. به عبارتی ضربه های وارده به وجه های کاخن در نهایت در این حفره تبدیل به صدای دلنشین می شوند. البته کاخن ها در ابتدا صرفا جعبه های چوبی بودند اما در حال حاضر قابلیت های زیادی به آن ها افزوده شده که کارایی و محبوبیت شان را به شدت توسعه داده است. برای مثال اضافه شدن پایه های لاستیکی، پلاستیکی و همینطور افزوده شدن انواع فنرها و... از جمله مواردی هستند که در تولید صدای کاخن نقش ایفا می کنند.

برند های تولید کننده کاخن

طراحی ساز های کوبه ای تجربه زیاد در کنار تخصص کافی می خواهد! برند های تولید کننده کاخن ها که محصولات شان در داور ملودی موجود است از جمله برترین تولید کنندگان ساز های کوبه ای هستند. این برند ها علاوه بر ارائه کیفیت، کارایی و ماندگاری در محصولاتشان، قیمت های به شدت مناسبی را هم اعمال می کنند در نتیجه محصولاتی کامل و مشتری پسند راهی بازار می نمایند. از جمله این برندها می توانیم به سایسا، ماینل، دی جی، ال اندلس و ای جی اشاره کنیم.

رنج قیمتی انواع کاخن

ساز های کاخن بسته به برند تولید کننده، کیفیت ساختاری، چوب استفاده شده و همینطور امکانات جانبی موجود قیمت گذاری می شوند. این ساز را می توانیم جزء ساز های ارزان قیمت در دنیای موسیقی معرفی کنیم چرا که با بودجه چند صد هزار تومانی نیز می توانید یک ساز با کیفیت کاخن تهیه کنید. البته اگر بودجه چند میلیون تومانی هم داشته باشید می توانید نسخه های کاربردی تر و با کیفیت تر را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید.

داور ملودی مرجع خرید کاخن

داور ملودی به عنوان یک مرجع شناخته شده در زمینه خرید ادوات موسیقی و ساز های کوبه ای، دسته بندی غنی از سری ساز های کاخن ارائه کرده است. شما در داور ملودی می توانید محصولات برند های مطرح را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت با توجه به نیازتان خریدی بصرفه و مطمعن را رقم بزنید.