نمايش 1 تا 30 از 33 (2 صفحه)

تمپو

تمپو نوعی ساز کوبه ای است که کاربرد زیادی در موسیقی رایج دارد. این ساز علاوه بر ضبط های استودیویی در اجرا های زنده نیز کاربردی است. تمپو ساختاری با طرح استوانه دارد به نحوی که قسمت بالا و پایین آن کمی بزرگتر از بدنه در نظر گرفته می شود. قسمت پایین برای اینکه ساز به راحتی و بدون هیچ تکانی روی زمین ایست کند طراحی شده و قسمت بالایی برای قرارگیری یک لایه پوست جهت تولید صدا در نظر گرفته شده است. با ضربه زدن روی پوست این ساز می توانید به تولید صدای دلنشین و خاصی مشغول شوید. طراحی ظاهری تمپو علاوه بر اینکه باعث شده رابط کاربری خوبی برای مصرف کننده ایجاد کند، نقش مهمی در تولید صدای آن نیز دارد.

انواع تمپو

ساز های تمپو عموما به دو دسته دست ساز و ماشینی تقسیم بندی می شوند. ساز های دست ساز اگر به خوبی طراحی شده باشند فوق العاده کاربرد عالی و کم نظیری را ارائه می کنند اما به طور کلی در استودیو ها و اجرا های زنده از ساز های ماشینی تمپو استفاده می شود. این ساز ها که در مدل های مختلف موجود هستند، قابلیت کوک شدن را دارند و شما می بایست جهت استفاده بهتر آن را مطابق استاندارد ها کوک کرده و مورد استفاده قرار دهید. انواع ساز تمپو آلومینومی و چوبی با پوست های تلقی و چرمی در بازار موجود هستند که هر کدام به نحوی پوئن های مثبتی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

برند های تولید کننده تمپو

تمپو یکی از خاص ترین ساز های کوبه ای محبوب است. این ساز همانقدر که از ظرافت و کارایی زیادی برخوردار است، برند های محدود و خاصی هم توانایی تولید با کیفیت آن را دارند. برند وطن و ای جی از جمله برند های تولید کننده تمپو هستند که محصولات آن ها در بازار ایران نیز با استقبال قابل توجهی رو به رو شده است.

رنج قیمتی انواع تمپو

عموما تمپو های ماشینی قیمت مناسب و کمی دارند و با بودجه زیر یک میلیون تومان می توانید ساز های رایج تمپو را خریداری کنید. البته ساز های ماشینی تمپو هم موجود هستند که به دلیل ظرافت و طراحی لوکس قیمت های بسیار بالایی دارند. از آن طرف ساز های دست ساز تمپو قیمت های بسیار بیشتری دارند. این ساز ها به دلیل کیفیت بهتر صدا و اصالت ساز برچسب قیمت بیشتری خورده اند.

داور ملودی مرجع خرید تمپو

فروشگاه اینترنتی داور ملودی که به عنوان مرجع خرید ساز های کوبه و دیگر ساز ها شناخته می شود، دسته بندی غنی از انواع ساز های تمپو ارائه کرده است. شما می توانید در داور ملودی محصولات متعدد از برند های مختلف تولید کننده تمپو را مشاهده کنید و با بررسی و مقایسه خریدی هدفمند و بصرفه برای خودتان انجام دهید.